Skocz do zawartości

CS2 shuttering


kMN

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Przychodzę do was z problemem CS2, mianowicie:

  1. Podczas duelu spadają fpsy,
  2. Czasami gra shutteruje strasznie,
  3. Pojawia sie komunikat slow server frame,
  4. Gra wygląda na nie płynną.

 

Sprawdzałem wszystko, zmieniałem ustawienia, cała specyfikacja wygląda idealnie, ale nadal problem występuje.

  1. Win11 zdebloatowany,
  2. Ustawienia sieci idealnie ustawione, zero lagów, ping nie skacze, łącze ponad 1,2Gbs - postawione na 10Gbs infrastrukturze,
  3. Najnowsze sterowniki, nvidia ustawiona zgodnie z wieloma poradnikami,
  4. Przetestowane różne konfiguracje start commands, nic nie daje.

 

Specyfikacja kompa:

  • Intel i5 11600k - w biosie wszystko ustawione,
  • RTX 3070 Ti od MSi - undervolting zrobiony,
  • 16GB Ram 3600hz (dual channel, XMP on),
  • ssd nvme pcie 4.0 - na tym system i cs2.

 

Temperatury nie przekraczają w stresie ponad 75stopni, zazwyczaj przy graniu w cyberpunka na prawie wszystkich ultra ustawieniach jest ponad 75 klatek i temp. ok 60 stopni. W CS2 po testach i osiągach widzę, że bardziej męczy się GPU, ale nie dobija do 100% użycia, ma cały czas zapas, tak samo jak CPU i RAM. Nie mam pojęcia, czy ta gra jest aż tak bardzo mało zoptymalizowana, czy ock. Ale oglądając streamy, wygląda to całkiem inaczej - tak samo u kumpli, którzy mają podobną specyfikacje kompa, wygląda to inaczej niż u mnie.

 

Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi screeny  z:

  • Gry CS2 - Ustawienia/Obraz,
  • Bios - Ustawienia PROCESORA,
  • Bios - Ustawienia Ram,
  • Grafika - Pokaz jak zrobiłeś undervolting.

 

Ogólnie jest dużo możliwości problemu z grą, ja bym zaczął od ustawień fabrycznych wszystkiego. Bo może jest coś źle ustawione. Wtedy może przejść do podkręcania ci maszyny. Jeśli nie posiadasz umiejętności aby bawić się napięciami itp. w "procesorze/ramach" zalecam ustawić to co sugeruje ci płyta główna:

  • RAM - Wystarczy aby włączyć profil XMP z automatu samo ustawia ci odpowiednie i sugerowane napięcia i moc jaką mogą uzyskać twoje ramy,
  • Procesor - Podobna sytuacja co do ramu, zalecam użyć sugerowanych ustawień, które sugeruje nam płyta główna. Płyta zawsze daje kilka opcji wyboru mocy procesora.
  • Grafika - tu bym nic nie robił, bo to jeszcze dosyć dobra karta graficzna, która nie wymaga potrzeby "undervolting",

 

Dodatkowe zalecam

Ustawienie karty graficznej "Nvidia" na wydajność.

 

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit następnie odnajdź i wejdź w Panel Sterowania NVIDIA,

image.png

 

2. Otworzy się okienko Panelu sterowania NVIDIA, z lewej strony listy proszę wybrać "Wyreguluj ustawienia obrazu, korzystając z podglądu",

image.png

 

3. Po wybraniu odpowiedniej zakładki należy wybrać jedna z trzech opcji czyli "Stosuj preferencje użytkownika, podkreślając", przesuń suwak na wydajność i kliknij następnie zastosuj.

image.png

 

GOTOWE!

 

Ustawienia WINDOWS 11

Ustawienie systemu "WINDOWS 11".

 

1. Kliknij na na pasku start ikonkę "WINDOWS" następnie wejdź w "Ustawienia",

image.png

 

2. Z listy która się nam wyświetli kliknij na zakładkę "Granie",

image.png

 

3. Wybierz "Tryb gry",

image.png

 

4. Po prawej stronie zaznacz opcje Tryb gry na "Włączone".

image.png

 

GOTOWE!

 

Na zakończenie mojej odpowiedzi xD wykonaj to wszystko co ci podałem, sprawdź czy pomogło. Bo może również jakieś oprogramowanie lub program się gryźć. Tak jak też wyżej napisałem może być dużo możliwości problemów, ale przetestuj to wszystko co masz wyżej wymienione czyli ustawienia fabryczne wszystkiego co zmieniłeś i ustawić na to co ci podałem. Jak wykonasz i nie pomoże będziemy działać dalej daj znać pozdrawiam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.